Tieto rady sú určené budúcim nevestám, ktorým záleží na tom, aby im po svadbe ostali kvalitné fotografie, ktoré vyrozprávajú príbeh ich svadobného dňa. Spomienky časom určite “vyblednú”, no práve fotografia má tú moc a čaro vrátiť čas späť.

  1. Neodkladajte výber fotografa, bežne sa rezervácia realizuje aj viac ako jeden rok pred svadbou.
  2. Ponuka je široká – fotografov je veľmi veľa, no kvalita a ceny sú veľmi rôznorodé, venujte preto výberu dostatok času a pozorne si prezrite galérie viacerých fotografov. Nezabudnite si všimnúť ako fotograf zvláda aj dokumentárne fotografie, nie len portrétne.
  3. Vyberte si troch fotografov, ktorých tvorba sa vám najviac páči a kontaktujte ich čo najskôr ohľadom ich dostupnosti a ponuky.
  4. Neváhajte investovať do kvalitného fotografa, za kvalitu sa vždy platí. Nafotiť vašu svadbu opätovne, nie je žiaľ možné. Nenechajte sa prehovoriť na to, že vašu vysnívanú svadbu nafotí kamarát, ktorý si nedávno kúpil zrkadlovku, alebo strýko, ktorý roky fotografuje krajinky (krajina neutečie, ľudia a momenty však áno). Príbehov nešťastných a oklamaných neviest je žiaľ veľa. “Cit pre fotenie”, talent a skúsenosti sa nedajú kúpiť a žiaden fotoaparát nefotí sám, ani ten najdrahší.
  5. Ak je to možné, stretnite sa osobne s fotografom, zoznámte sa, porozprávajte a povypytujte na všetko,čo vás zaujíma.
  6. Pri záväznej rezervácii žiadajte zmluvu, ak vám ju fotograf automaticky neponúkne.
  7. Keď si už svojho fotografa vyberiete, dôverujte mu. Nekvalitnou prácou skutočný profesionál nebude riskovať svoje meno, ktoré si roky buduje.
Recommended Posts