Fotografovanie rande je pre vás skvelou príležitosťou, ako si vyskúšať profesionálne fotenie na vlastnej koži, ak ste ešte túto možnosť nemali.

A o čo vlastne ide? Na fotení rande sa predovšetkým zoznámite so svojím fotografom, ktorého ste si vybrali pre zvečnenie svojho svadobného dňa. No a ako inak ho lepšie spoznať ako cez osobnú skúsenosť s jeho prácou ešte pred „Dňom D“…

Pri fotení rande si vyskúšate, ako sa vám s fotografom spolupracuje, spoznáte čaro zachytenia emócie na jeho obrázkoch bez toho, aby ste vnímali, že vás niekto „cvaká foťákom“. Strávite príjemné chvíle so svojou láskou, ktoré ostanú zvečnené na niekoľkých obrázkoch od fotografa, a čo je nemenej dôležité, „naladíte“ sa na svojho fotografa a on na vás…vedomie, že si rozumiete odľahčí vaše obavy z výsledku vo svadobný deň, kedy sa hromadí kopec iných starostí. Okrem nezabudnuteľného zážitku, ktorý vám vďaka šikovnosti vášho fotografa zostane na pamiatku aj na fotografiách tak spokojne hodíte obavy z „ostrého fotenia“  svadobného dňa za hlavu…

Mojim klientom, ktorí sa rozhodli pre fotenie rande, sme položili nasledujúce dve otázky. Odpovede vám možno budú inšpiráciou a pomôžu v rozhodnutí, či skúsiť pred samotným fotením svadobného dňa aj fotenie rande.

1. Vybrali by ste si fotografovanie rande s odstupom času opäť a prečo?

2. Ako to celé prebiehalo a ako sa vám páčil výsledok v podobe fotografií?

Veronika a Marcel

1. Vybrali by ste si fotografovanie rande s odstupom času opäť a prečo?
Či by sme si vybrali fotografovanie rande ešte raz, jednoznačne áno. Bolo to super strávené popoludnie s tebou Marek. Veľkou výhodou bolo, že sme sa s tebou zoznámili a išlo to oveľa ľahšie ako sme si mysleli :-) Máme krásne spoločné fotky , za ktoré ti nesmierne ďakujeme.

2. Ako to celé prebiehalo a ako sa vám páčil výsledok v podobe fotografií?
My sme práve ten pár, ktorý sa pred objektívom necíti extra uvoľnený a práve preto sa nám páčilo, že Marek nám povedal – len spolu randite a nevšímajte si ma a tak sme len jednoducho randili.  Fotili sme sa v rozkvitnutom sade a Marek nám urobil krásnu pamiatku na celý život. Je to pre nás veľmi príjemný a milý človek, mala som z neho veľmi dobrý pocit. Marek rob svoju prácu aj naďaľej , robíš ju krásne.

clrande06

Renata a Matúš

1. Fotografovanie rande bolo pre nás skvelou skúsenosťou. Hlavne preto, že sme nadviazali s tebou osobný kontakt pred našou svadbou, ktorú budeš fotiť. Myslime si, že sme boli na rovnakej vlne a že sme si rozumeli. Vieš, ako to niekedy je, že si s niekym nepadneš, že skratka nie ste rovnaká krvná skupina. A toto bol presný opak. Aj preto fotenie s tebou bolo super zážitkom.

2. Priebeh fotenia bol spontánny, čo sa nám páčilo. Najviac sa nám ľúbilo fotenie v prírode, aj keď miestami nám bola zima :) Fotky sa nám veľmi páčia, bude to skvelá pamiatka pre nás. Raz ich snáď budeme ukazovať svojim potomkom, (že akí sme boli mladí a pekní :) )

Barbora a Michal

1. Určite áno, pretože sme boli spokojní s prístupom a ochotou fotografa a hlavne uvoľnenou atmosférou, ktorá počas celého fotenia prevládala. Môžeme len a len odporučiť profesionalitu, originalitu a skvelé nápady.

2. Celé fotenie bolo príjemné, my sme sa vlastne ani nefotili ale randili sme na krásnom mieste a celý deň sme si vychutnali. Fotky boli krásne, ale spoločné rande ešte krajšie. Tešíme sa na svadobné foto :)

clrande13
clrande11

Ivana a Dávid

1. Foto rande sme si vybrali preto, lebo je to krásna spomienka na obdobie pred tým než sme sa vzali – keď sme boli mladí ešte slobodní, ale odhodlaní spečatiť našu lásku… keby sme mali takú možnosť, určite by sme si to zopakovali ešte raz pretože ten deň sme si naozaj užili a dnes nám tie fotky spolu so svadobnými dotvárajú krásny príbeh našej lásky.

2. Zo začiatku sme sa obaja nevedeli vžiť do role, že máme mať spolu akoby prvé rande a odmyslieť si, že okolo vás pobehuje natešený fotograf :) ale s odstupom pár minút sme sa adaptovali a fotenie si veľmi užili… strach z výsledku určite bol, ale neoprávnený pretože Marek z toho vytvoril úžasný príbeh, ktorý do seba krásne zapadal a na fotkách sme pôsobili prirodzene a zamilovane, ako keby to bolo naozaj naše prvé rande :)

Paulína a Michal

1. Určite áno! Bola to skvelá skúsenosť, so skvelým výsledkom! Konečne máme krásne foto ako dvojica, žiadne selfie, žiadne odfotenie od náhodného okoloidúceho (a ešte s rizikom, že nám potiahnu foťák alebo mobil 😀 ). Takéto fotky majú úplne inú atmosféru, uvoľnenejšiu, “nepózovanú”. Na iných fotkách vidieť, že sme pár..na týchto vidieť, že sa ľúbime :)

2. Pre mňa bolo najťažšie rozhodnúť sa, čo si oblečieme 😀 Ladiť sa do športova, alebo zvoliť niečo elegantnejšie? Boli sme trochu nervózni, tak sme sa rozhodla si obliecť to, čo máme radi a v čom sa cítime pohodlne. Nakoniec to bola najlepšia voľba. Malo to predsa byť o tom, akí sme v súkromí, takí “normálni”, nie štylizovaní v niečom, čo si dám na seba raz do roka. Aj keď, aj to by malo svoje čaro, ale už by sme to neboli my. Z časových dôvodov sme boli rozhodnutí, že by sme sa fotili za akéhokoľvek počasia, čo sa nám nakoniec podarilo. Počasie sa na tú hodinku umúdrilo a najväčší lejak si nechalo až po fotení. Každé počasie má svoje čaro a aj keď je hmla, nemusí to znamenať, že fotky budú clivé a melancholické. Koniec-koncov, ide o pár na fotkách, nie o počasie…

Keďže to bolo naše prvé “profi” fotenie a nemali konkrétnu predstavu, nechali sme si poradiť, čo a ako, kam ísť, čo nerobiť, ale bol to len hrubý náčrt a veci sa odvíjali od toho, na čo sme naďabili po ceste, čo teba alebo nás napadlo. Nebol daný presný scenár, len osnova a zvyšok sme si dopĺňali my. Najťažšie je asi prestať si všímať fotografa a tváriť sa, že tam nie je, že sme tam sami.. Postupne sme sa aj my viac uvoľnili, neboli sme v takom kŕči, prestali sme sa hanbiť, dostali sme do toho trochu dynamiky a naozaj si to užívali… Celé to trvalo cca hodinku, ale dali by sme aj o pol hodinku viac, bavilo nás to 😀 Odchádzali sme spokojní a zvedaví na to, ako to bude celé vyzerať..ako my budeme vyzerať 😀 A sme viac ako spokojní, stále by som sa na tie fotky dívala, každému ukazovala, sme tam takí pekní! Toto by okoloidúci z ulice určite nezachytil v obyčajnej pózovačke.

Bolo to super , nie len z hľadiska fotiek, ktoré máme , ale aj ako generálka pred svadobným fotením. Už budeme ostrieľanejší a nebudeme zbytočne nervózni :)

clrande21

Daša a Peter

1. Fotografovanie by sme si určite vybrali, ale už by som si to nepredstavovala ako rande, ale skôr nejakú rodinnú pohodičku v prírode (ak sa nám zadarí potomok), ale tak či onak..páčilo sa mi, že sme tam prirodzení a pri ďalšom fotení by sme boli hádam už aj viac uvoľnení, keďže vtedy to bola naozaj premiéra. A už by som možno aj trošku iný outfit zvolila :)

2. Priebeh bol fajn, keďže sme sa s tebou ešte predtým rozprávali a trošku sa aj spoznali, a tak som nemala pocit, že nás fotí úplne cudzí človek. (A bolo to výhodné aj skrz svadobné fotky, keďže tam už sme boli na objektív zvyknutí.)
Spočiatku som mala obavy z toho, že sa budeme pohybovať aj v meste, kde sa vyskytuje veľa ľudí (ja som dosť hanblivý typ), ale nakoniec som rada, že je to situované aj v meste…pôsobí to moderne a tá prírodná časť bola zas viac romantická, takže máme z každého rožku trošku :)

Páčilo sa mi to aj preto, že sme sa premiestňovali, keďže sa tým menilo pozadie/prostredie, a tým pádom je každá fotka iná. Akoby sme tých fotení absolvovali viac :)

Fotografie sú prirodzené, veselé, zábery nie sú tuctové a aj následné spracovanie sa nám veľmi páčilo. A neľutujeme ani tú vzdialenosť, aspoň sme mali pekný výlet.

Lucia a Ondrej

1. Určite by sme si fotografovanie rande vybrali znova. Bola to vynikajúca príležitosť na zoznámenie sa s tebou (s fotografom), pochopili sme ciel a štýl fotenia, techniku…

2. Užili sme si to obaja ešte bez svadobného stresu, všetko prebiehalo v priateľskej atmosfére s tebou, keď už sme zistili, že stres nie je absolútne potrebný, úplne sme sa uvolnili a mali sme pocit, akoby sme tam boli sami a fakt prežívali “rande”.
Fotografie nás nadmieru uspokojili, najkrajšie na nich bolo práve to, že neboli nijak strojené, žiadne nacvičené pózy, žiadne chytte sa tam, postavte sa tak, usmejte sa… ta odľahčená atmosféra bola v tých fotkách zachytená. Akoby bol fotograf “muchou”, ktorú sme si nevšimli a nafotila pre nás fotky, ktoré majú pre nás obrovskú hodnotu…

Určite má fotenie “rande” veľký zmysel.

clrande05
clrande03

Lenka a Simon

1. Určite by sme si fotografovanie rande zvolili znovu. Je to perfektná príležitosť zoznámiť sa s fotografom a zistiť akým spôsobom pracuje, ako to vôbec cele prebieha, čo sa od nás bude vyžadovať … je to skvelá príprava na svadobné fotografovanie.

2. Cele to prebiehalo veľmi uvoľnene a prirodzene, žiadne silene pózy a snaha nežmurkať do objektívu :) Naše fotenie rande bolo v centre Banskej Bystrice, kde som študovala a s mojim teraz už manželom máme z tadiaľ veľa pekných spomienok. To je možno malý tip pre páry, ktoré rozmýšľajú nad lokalitou pre fotenie. Myslím si, že vyber miesta, ktoré pre vás veľa znamená vytvorí ešte lepšiu atmosféru počas fotenia. S výsledkom sme boli veľmi spokojní!

Monika a Libor

1. Jednoznačne áno :-). Hlavne z toho dôvodu, že sme nemali žiadne pekné spoločné fotky, že to bola príležitosť zoznámiť sa s tebou, keďže si to mal potom s nami vydržať aj na svadbe :-) a tiež aby sme si  fotenie ako také skúsili ešte pred svadbou :-) Takže určite rande fotenie odporúčame všetkými desiatimi :-)

2. No proste si nám povedal, že sme na rande, a nie na fotení tak že si ťa nemáme všímať :-) …. zo začiatku to bolo fakt ťažké ale po chvíľke sme prestali sledovať objektív a už to celkom išlo, napodiv. Naše fotenie teda prebiehalo v prírode, v úplnej pohode a ešte aj pri západe slnka :-) Výsledok bol úplne super super super, žiadne “naučené” pózy, ako keby sme boli fakt na rande, ani sme netušili že my dvaja a pes 😀 môžeme mať také pekné fotky, z ktorých cítime lásku a šťastie vždy keď sa na ne pozrieme :-)

Fotosuchy.eu Svadobný fotograf -
Fotosuchy.eu Svadobný fotograf -
Fotosuchy.eu Svadobný fotograf -
Fotosuchy.eu Svadobný fotograf -
Fotosuchy.eu Svadobný fotograf -
Fotosuchy.eu Svadobný fotograf -
Fotosuchy.eu Svadobný fotograf -
Fotosuchy.eu Svadobný fotograf -